מזרנים

מזרון, מזרנים

רכישה של מזרנים חדשים, כמו גם החלפתם, עשויה להתבטא בתהליך סיזיפי. תחום המזרנים מעורר הדים ועניין רב בשנים האחרונות. לפני בחירה במזרונים, נוטים להשוות ולבחון ברשת האינטרנט, ואז לאחר סלקציה ראשונית, להגיע פיסית לחנויות, לברר, להתנסות, לתשאל, ומה לא. המון בתי עסק שעוסקים בייצור של מזרונים עושים שימוש כיום בטכנולוגיה הכי מתקדמת, מן ההבנה שיותר ויותר צרכנים מודעים לאלמנט של שמירה על בריאותם. ולכן אלמנט העלות לא תמיד קובע, ומה שמניע אותם הוא הבריאות והנוחות, אף בעלות רבה יותר. אם פעם היה ניתן לבחור רק במזרנים קפיציים או ספוגיים, הרי שבמציאות העכשווית המבחר הוא רב, כגון – מזרן עם קפיצים מבודדים, מזרני ספוג, מזרני אורתופדיה בלי קפיצים, וכיוצא בזאת.

חשיבות רכישת מזרנים איכותיים

כיום כולם כבר מבינים, כי לשינה טובה ובריאה אין תחליף. אחת הדרכים להשיג אותה היא על ידי רכישת מזרנים איכותיים, אשר בהכרח משפיעים באופן חיובי על איכות החיים של הצרכנים. ממש משום כך, מומלץ שתשקיעו תשומת לב ומאמצים בקפידה, כאשר משאת נפשכם לבחור מזרן מושלם. כיום, ידוע לכל כי ענף המזרונים כל הזמן מתפתח, והינו מאוד דינמי, כאשר יצרני המזרונים בכל זמן נתון עושים את מירב המאמצים בסינרגיה של מנעד רב של שכבות וחומרים במזרונים, תוך המצאת שמות מיוחדים.

האותיות הקטנות שמאחורי האחריות של מזרנים, ומתי כדאי להחליף אותם?

אנו יודעים ומבינים, בעת רכישת מוצרים מקבלים אחריות, וכמעט אף אחד אינו מתאמץ מדי וקורא בשקיקה את הכתוב בה באותיות הקטנות. ופה בדיוק כל הקאץ'. אם תחליטו לרכוש מזרנים, כדאי מאוד שתקדישו כמה דקות מזמנכם היקר, ובכל זאת תקראו את המסתתר מאחורי האחריות האמתית. באותיות הקטנות תגלו למשל – כי במידה ולא תשתמשו בתשתית התואמת מתחת למזרון, סביר להניח כי האחריות לא תהיה תקפה. כמו כן, באם לא תשתמשו במגן למזרון, הדבר עשוי לבטל את האחריות. על פי רוב, המזרונים יכולים לשרת אתכם נאמנה כחמש עד כעשר שנה. אך אל תיתפסו בדקויות, כדאי שתחליטו להחליף אותם בהתאם לאורות אדומים שתבחינו בהם. כגון – האם שהייתם בנופש השנה על המזרון בחדר הייתה טובה יותר, או לחלופין האם השינה שלכם גורמת לכם להקיץ עם כאב,  וכיוצא בזאת.

מה כדאי שתדעו על מזרנים קפיציים?

ניתן לומר, כי יש שני סוגי מזרנים קפיציים, מבודדים או משולבים. ונפרט כדלקמן – מזרני קפיצים מבודדים – שמו בהחלט מעיד על תוכנו. במזרון זה כל קפיץ נארז לחוד, על ידי שרוול עצמאי, כאשר הוא מתפקד כיחידה מבודדת ולחוד מיתר הקפיצים. הווה אומר – כך מתאפשרת תנועת הקפיצים בלי כל השפעה על הקפיצים הקרובים. מזרני קפיצים סטנדרטיים – אלו מזרנים אשר יצרו אותם בכל מיני סוגי מילוי, טכנולוגיות, גמישות וקשיחות אחרות. בנוסף לכך, האיכות של הקפיצים נבחנת בהתאם לסוגים של שכבות ריפוד המזרנים, המרחק ביניהם, והקוטר שלהם.